دانلود فیلم و سریال کرگدن
دانلود فیلم و سریال های ایرانی
نويسندگان
پيوندهاي روزانه

بخش های دیگر

فتوبلاگ من
پرسش و پاسخ
یادداشت بازدیدکنندگان
گالری وبلاگ

جستجو

دوستان من

سازه های ماندگار با راه حل های ضد آب مبتنی بر فناوری نانو

صنعت ساخت و ساز ، همراه با سایر صنایع ، به تولید انواع زیاد زباله ، به اشکال مختلف ، مسئول است. مقدار زیاد زباله های انباشته نه تنها تهدیدی برای جو محسوب می شود زیرا بازیافت بیشتر آن دشوار است ، بلکه فضای زیادی را برای ذخیره سازی نیز مصرف می کند. این امر در کنار بهره برداری بی رویه و ناخواسته از منابع معدنی مانند سنگ ، خاک رس ، آهک ، زغال سنگ ، شن و ماسه که توسط صنعت ساختمان به مقدار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد ، منجر به تأثیر عمده ای بر محیط زیست و تغییرات آب و هوایی همراه با تخلیه منابع طبیعی شده است.

 

این عوامل باعث شده است که صنعت ساخت و ساز و زیرساخت ها با استفاده از راه حل های ابتکاری و ساختارهای طراحی که نه تنها فریبنده بلکه با دوام هستند ، راه ها و تکنیک هایی برای کاهش این خطرات پیدا کند. تولید در محیط آسان است اما به اندازه کافی بادوام است که نمی تواند قربانی نیروهای طبیعت شود.

 

با این حال ، گفتن این کار آسان است ، زیرا تأثیرات شدید هوا و نفوذ آب همچنان بازدارنده اصلی سازه های پایدار است. قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در آب باعث پیری سریع و آسیب رساندن به سازه های مدنی می شود. نفوذ آب باعث آسیب دیدگی زیبایی و سازه می شود. مواد شیمیایی عایق رطوبتی ضد آب و غشای ضد آب ، مانعی در برابر این ساختارهای مدنی ایجاد می کنند تا از نفوذ آب جلوگیری کند. با این حال ، آنها قادر به نفوذ در میکرو ترک ها و کانال های منافذ نیستند. با گذشت زمان ، اکثر این محصولات شیمیایی ضد آب به دلیل تخریب حرارتی و اشعه ماورا بنفش از بین می روند و ترک می خورند ، در نتیجه شکست کامل ضد آب می شود زیرا چسبندگی فیزیکی محدودیت های خود را دارد.

 

ناکارآمدی غشای ضد آب معمولی به دلیل ساختار نفوذناپذیر آن باعث ایجاد نوآوری در فناوری جدید ارگانوسیلان نفوذی نسل جدید شده است.

 

درک فناوری نانو

فناوری نانو ، یکی از مهمترین ابتکارات در سالهای اخیر ، همچنان یک موضوع دست نیافتنی است زیرا انسان عادی در معرض این فناوری نیست.

در سیستم اندازه گیری متریک ، "نانو" برابر با یک میلیاردیم است و بنابراین یک نانومتر یک میلیاردم متر است. فقط برای درک اندازه ، طول موی انسان بیش از 1000000 نانومتر است. بنابراین ، عملا خارج از محدوده مقیاس نانو است!

 

عایق رطوبتی مبتنی بر فناوری نانو

برای اولین بار ، یک عامل ضد آب ضد نانو مبتنی بر فناوری نانو ساخته شده است.

 

این فناوری نانو نفوذ پیشرفته ماهیت اصلی ساختار را از آب دوست به آبگریز تغییر می دهد و باعث می شود بستر ساختار جذب کننده آب ، مقاوم در برابر آب باشد. این از ورود آب در ساختار جلوگیری می کند و پیری ساختار را بررسی می کند.

 

نتیجه ، افزایش طول عمر قابل توجه سازه ها و حفظ بهینه منابع است.

ویژگی های بارز این فناوری جدید عبارتند از:

 

عمر مفید مفید طولانی (پایداری UV تا 20 سال)

محلول در آب - 20 برابر حجم آن (کاهش هزینه حمل و نقل)

درخواست آسان است (به زبان عامیانه ، ضد احمق است ، از بین بردن کاربرد نادرست)

سازگار با محیط زیست (با سخت ترین هنجارهای VOC کالیفرنیا مطابقت دارد)

مقرون به صرفه (حتی می توان آن را برای مسکن کم هزینه در نظر گرفت)

 

 

https://www.surveymonkey.com/r/75X3893

#mce_temp_url#

https://speakerdeck.com/nanobaz

 

https://www.viki.com/users/nanosazeh_com_812/about


موضوعات مرتبط: بدون دسته
[ شنبه یازدهم بهمن 1399 ] [ 20:11 ] [ مهدی حسینی ]
........

.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دانلود جدیدترین سریال ها ، سریال مانکن ، سریال کرگدن و سریال دل
موضوعات وب
آرشيو مطالب
امکانات وب